העמותה לספורט, לתרבות ולחינוך ביפו הוקמה בשנת 2000 במטרה לספק תמיכה חברתית, חינוכית וקהילתית לבני נוער בתנאי מצוקה ביפו, ללא תלות בהשתייכותם האתנית או הדתית. העמותה מסייעת ללמעלה מ-500 בני נוער בתוכניות תמיכה שונות. היא מנוהלת לאור ערכי דו-קיום ערבי-יהודי והנהגה קהילתית, ופועלת במגוון תחומים כגון סיוע לימודי, ספורט ופעילויות למען המשפחה ולמען הקהילה.

אוכלוסיית יפו מונה כיום כ-60,000 תושבים ומורכבת מיהודים וערבים, עשירים ועניים. צורות החיים המנוגדות בעיר הביאו איתן תופעות כמו אלימות, סמים ומצוקה לעיר עשירה בהיסטוריה, אומנות ותרבות. לרוע המזל, בני הנוער ביפו הם הקורבנות האמיתיים של חוסר היציבות החברתי: 46% מבני הנוער חיים כיום מתחת לקו העוני.

  מייסד העמותה, רפעת (ג'ימי) טורק, לשעבר שחקן נבחרת ישראל בכדורגל, שיחק בשנת 1975 בנבחרת האולימפית, וכיום משמש כחבר מועצת עיריית תל אביב-יפו וכסגן ראש העירייה. הוא גדל ביפו ויש לו הכרות קרובה עם העיר ואוכלוסייתה, וניסיון של שנים רבות במגע עם הנוער החי בה בתנאי מצוקה.

"התחלתי לעבוד עם ילדים מייד לאחר שגיליתי את הפוטנציאל שיש לי כשחקן כדורגל מקצועי. התנאים הכלכליים והחברתיים הקשים ביפו לא הגבילו את יכולותי, והם אינם צריכים להגביל ילדים אלה. לכל בני הנוער יש עתיד מובטח. תפקידנו הוא להראות להם את הדרך."

- רפעת (ג'ימי) טורק